Náš příběh

Působení na trhu poradenských služeb v oblasti účetnictví a daní nás přesvědčilo o tom, že služby externích účetních a poradenských služeb jsou pasivní a nesnaží se pochopit potřeby malých podnikatelů a aktivně s nimi pracovat. Živnostníci pak zbytečně platí daně navíc, nechápou jednotlivé úkony a cítí se ztraceni a frustrovaní.

Rozhodli jsme se to změnit. Nabízíme aktivní odbornou pomoc s nastavením a správou ekonomické činnosti v začátcích i období růstu. Jsme partnerem, který naslouchá, vysvětlí a navrhne postupy vždy s citem a podle vašich potřeb.

Chceme, aby malí podnikatelé nejen v období svého růstu s klidem v duši věděli, že finance, účetnictví, daně a ekonomiku firmy mají pod kontrolou a správně nastavenou. Podporujeme malé podnikání a pomáháme podnikatelům k úsporám a vyšší tržbě.

Věříme, že podnikatelé by se měli v růstu zaměřovat na svůj hlavní obor, zdokonalovat se v něm a věnovat se právě tomu, co je baví,

Věříme, že služby ekonoma a práce s účetními daty představují nástroj k řízení podnikání a každý dílčí úspěch nás stále znovu přesvědčuje o tom, že každý podnikatel by měl mít finance pod kontrolou.

Podporujeme udržitelnost a růst živnostenského podnikání v ČR. Naše ekonomika potřebuje úspěšné podnikatele.

Náš tým

Ing. Iva Strachotová, DiS.

Jmenuji se Iva a jsem ekonom. Vystudovala jsem účetnictví a daně, následně jsem se zaměřila na projektový a krizový management, a protože pocházím z rodiny malého podnikatele, od začátku svého profesního života jsem měla blízko k malým firmám. Právě v takových firmách, rodinných s malým počtem zaměstnanců, jsem také začala po vysoké škole pracovat. Vždy na pozici provozně-finanční pravé ruky majitelů.

Pracovní pozice finančního manažera mi přinesla spoustu poznatků z chodu malých firem. Uvědomila jsem si, jak specifické jsou požadavky společností v období růstu. A čím více přátel se na mě obracelo s prosbou o pomoc, tím jasnější bylo, že služby externího ekonoma jsou novým pohledem na věc.

Dnes pomáhám živnostníkům a malým firmám mít finance a tedy i podnikání pod kontrolou. Většina mé práce spočívá v převodu požadavků úředníků, zákonů a účetních a ekonomických dat do srozumitelné řeči. Mou vášní je organizovat, uvádět věci do chodu a pak je řídit. Jsem systematická perfekcionistka a záleží mi na tom, aby věci dávaly smysl. Nevytvářím papíry pro papíry a snažím se vždy vyvážit “nutné zlo" a reálný přínos. Jsem ta, která dokáže majitele postavit zpátky na zem, a nebo ho podpořit v cestě za snem.

Jsem odborník na “ukecání" kohokoliv je třeba. Při jednání se mnou jsou i z úředníků příjemní a rozumní lidé.

Chcete se se mnou spojit? Napište mi na ekonom@ekonomprolidi.cz.

Bc. Marcela Svatoňová, DiS.

Jmenuji se Marcela a na rozdíl od Ivy se vyžívám v číslech, hledání smyslu v chaosu a v detektivní práci v případě, že mi něco nedává smysl. Tahle „záliba“ se u mě projevila už ve škole, kdy se na tabuli objevily rovnice, které jsou založené na podobném principu jako účetnictví (které jsem 7 let studovala), že jedna strana se musí rovnat druhé.

Teď už si neumím představit jinou práci, která by mě mohla bavit. I když o zábavu jako takovou se určitě nejedná. Podle §8 Zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví, musí být účetnictví: správné, úplné, průkazné, srozumitelné, přehledné a vedené způsobem zaručující trvanlivost účetních záznamů. A aby toho nebylo málo, zákony, podle kterých má účetnictví všechno tohle splňovat, se mění velice často.

Někoho baví potkávat nové lidi, mě baví potkávat nové firmy. Každá firma je unikátní a jejich účetnictví také. Spousta malých firem a živnostníků se spokojí s tím, že mají na konci měsíce odevzdané přiznání k DPH a do 31. 3. přiznání k dani z příjmů. Spolupráce s Ivou mě naučila, že to je špatně, a hlavně ohromná škoda. Jejich škoda.

Díky Ivě jsem přišla na to, že moje práce nemusí (a v současnosti již ani nesmí!) začínat naťukáním dokladů do účetního programu a končit připravením požadovaných formulářů pro úřady. Účetní je často jediná osoba, která vidí jednotlivé doklady i výsledný obraz celého účetnictví a ví, co které číslo znamená. A to mě na tom baví. Sledovat vývoj čísel a všímat si změn. A ty občas nastávají nejen kvůli tomu, že „tenhle měsíc se prostě nepovedl“. Ale třeba i kvůli špatné částce na faktuře od dodavatele nebo opomenutých dokladů od samotného podnikatele.

A když potom Iva při pohledu na výstupy z účetnictví za poslední rok může říct, že rozhodnutí, které s klientem před půl rokem provedli, bylo správné a začíná nést výsledky, mám pocit, že jsme odvedly dobrou práci. Že neplníme jen povinnosti, které nám ukládá zákon. Ale že jsme na tom podobně jako třeba zedník, cukrář, opravář aut … Že děláme kvalitně to, co od účetního a manažera klient chce a očekává, i když tomu vlastně sám moc nerozumí. Prostě že naše práce má a dává smysl.

Chcete se mě na něco zeptat? Kontaktujte mne na ucetni@ekonomprolidi.cz.

Denisa Prouzová

Moje jméno je Denisa a v Ekonomovi pro lidi působím jako pomocná účetní, fakturantka a „rychlá spojka“. Vystudovala jsem ekonomické lyceum v Hradci Králové, kam jsem původně nastoupila kvůli rozšířené výuce angličtiny. Až postupem času jsem přišla na to, co mě skutečně baví – účetnictví a obchod. Ve studiu pokračuji dál na Policejní akademii v Praze, kde se věnuji bezpečnostnímu managementu.

První pracovní zkušenosti jsem získala díky programu Zaměstnaný absolvent, kde si mě Iva vybrala jako stážistku. Právě během stáže jsem objevila, že praxe v tomto oboru je mnohem zajímavější, než by se mohlo zdát. Mimo stáž jsem působila také jako finančně -obchodní asistentka, a naučila jsem se mnoho věcí o administrativní činnosti.

A abych skloubila všechny pracovní a studijní aktivity s koníčky a zájmy (jízda na koni a běh), naučila jsem se trpělivosti a kázni. Věřím, že lidé, kteří se věnují nějakému svému koníčku, jsou úspěšnější i v pracovním životě, protože vědí, že nic není zadarmo a rozumí lépe i úsilí ostatních lidí.

Chcete se mě na něco zeptat? Kontaktujte mne na denisa@ekonomprolidi.cz.

Na co nestačíme sami, na to máme odborníky se specializací. Spolupracujeme s daňovými poradci a odborníky v oborech souvisejících s podnikáním.

Chcete s námi spolupracovat? Kontaktujte nás.
Bezplatně vám poradíme s vaší situací.