Náš příběh

Působení na trhu poradenských služeb v oblasti účetnictví a daní nás přesvědčilo o tom, že služby externích účetních a poradenských služeb jsou pasivní a nesnaží se pochopit potřeby malých podnikatelů a aktivně s nimi pracovat. Živnostníci pak zbytečně platí daně navíc, nechápou jednotlivé úkony a cítí se ztraceni a frustrovaní.

Rozhodli jsme se to změnit. Nabízíme aktivní odbornou pomoc s nastavením a správou ekonomické činnosti v začátcích i období růstu. Jsme partnerem, který naslouchá, vysvětlí a navrhne postupy vždy s citem a podle vašich potřeb.

Chceme, aby malí podnikatelé nejen v období svého růstu s klidem v duši věděli, že finance, účetnictví, daně a ekonomiku firmy mají pod kontrolou a správně nastavenou. Podporujeme malé podnikání a pomáháme podnikatelům k úsporám a vyšší tržbě.

Věříme, že podnikatelé by se měli v růstu zaměřovat na svůj hlavní obor, zdokonalovat se v něm a věnovat se právě tomu, co je baví,

Věříme, že služby ekonoma a práce s účetními daty představují nástroj k řízení podnikání a každý dílčí úspěch nás stále znovu přesvědčuje o tom, že každý podnikatel by měl mít finance pod kontrolou.

Podporujeme udržitelnost a růst živnostenského podnikání v ČR. Naše ekonomika potřebuje úspěšné podnikatele.

Náš tým

Ing. Iva Strachotová, DiS.

Jmenuji se Iva a jsem ekonom. Vystudovala jsem účetnictví a daně, následně jsem se zaměřila na projektový a krizový management, a protože pocházím z rodiny malého podnikatele, od začátku svého profesního života jsem měla blízko k malým firmám. Právě v takových firmách, rodinných s malým počtem zaměstnanců, jsem také začala po vysoké škole pracovat. Vždy na pozici provozně-finanční pravé ruky majitelů.

Pracovní pozice finančního manažera mi přinesla spoustu poznatků z chodu malých firem. Uvědomila jsem si, jak specifické jsou požadavky společností v období růstu. A čím více přátel se na mě obracelo s prosbou o pomoc, tím jasnější bylo, že služby externího ekonoma jsou novým pohledem na věc.

Dnes pomáhám živnostníkům a malým firmám mít finance a tedy i podnikání pod kontrolou. Většina mé práce spočívá v převodu požadavků úředníků, zákonů a účetních a ekonomických dat do srozumitelné řeči. Mou vášní je organizovat, uvádět věci do chodu a pak je řídit. Jsem systematická perfekcionistka a záleží mi na tom, aby věci dávaly smysl. Nevytvářím papíry pro papíry a snažím se vždy vyvážit “nutné zlo" a reálný přínos. Jsem ta, která dokáže majitele postavit zpátky na zem, a nebo ho podpořit v cestě za snem.

Jsem odborník na “ukecání" kohokoliv je třeba. Při jednání se mnou jsou i z úředníků příjemní a rozumní lidé.

Chcete se se mnou spojit? Napište mi na ekonom@ekonomprolidi.cz.

Bc. Marcela Svatoňová, DiS.

Jmenuji se Marcela a na rozdíl od Ivy se vyžívám v číslech, hledání smyslu v chaosu a v detektivní práci v případě, že mi něco nedává smysl. Tahle „záliba“ se u mě projevila už ve škole, kdy se na tabuli objevily rovnice, které jsou založené na podobném principu jako účetnictví (které jsem 7 let studovala), že jedna strana se musí rovnat druhé.

Teď už si neumím představit jinou práci, která by mě mohla bavit. I když o zábavu jako takovou se určitě nejedná. Podle §8 Zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví, musí být účetnictví: správné, úplné, průkazné, srozumitelné, přehledné a vedené způsobem zaručující trvanlivost účetních záznamů. A aby toho nebylo málo, zákony, podle kterých má účetnictví všechno tohle splňovat, se mění velice často.

Někoho baví potkávat nové lidi, mě baví potkávat nové firmy. Každá firma je unikátní a jejich účetnictví také. Spousta malých firem a živnostníků se spokojí s tím, že mají na konci měsíce odevzdané přiznání k DPH a do 31. 3. přiznání k dani z příjmů. Spolupráce s Ivou mě naučila, že to je špatně, a hlavně ohromná škoda. Jejich škoda.

Díky Ivě jsem přišla na to, že moje práce nemusí (a v současnosti již ani nesmí!) začínat naťukáním dokladů do účetního programu a končit připravením požadovaných formulářů pro úřady. Účetní je často jediná osoba, která vidí jednotlivé doklady i výsledný obraz celého účetnictví a ví, co které číslo znamená. A to mě na tom baví. Sledovat vývoj čísel a všímat si změn. A ty občas nastávají nejen kvůli tomu, že „tenhle měsíc se prostě nepovedl“. Ale třeba i kvůli špatné částce na faktuře od dodavatele nebo opomenutých dokladů od samotného podnikatele.

A když potom Iva při pohledu na výstupy z účetnictví za poslední rok může říct, že rozhodnutí, které s klientem před půl rokem provedli, bylo správné a začíná nést výsledky, mám pocit, že jsme odvedly dobrou práci. Že neplníme jen povinnosti, které nám ukládá zákon. Ale že jsme na tom podobně jako třeba zedník, cukrář, opravář aut … Že děláme kvalitně to, co od účetního a manažera klient chce a očekává, i když tomu vlastně sám moc nerozumí. Prostě že naše práce má a dává smysl.

Chcete se mě na něco zeptat? Kontaktujte mne na ucetni@ekonomprolidi.cz.

Sarah Vejrová

Jmenuji se Sarah a ve společnosti Ekonom pro lidi zastupuji pozici Junior účetní.

Když jsem začala studovat Obchodní akademii v Hradci Králové, neměla jsem nejmenší představu o tom, co bych chtěla jednou dělat. Ve druhém ročníku nám ale začala výuka účetnictví a já pochopila, že to bude to pravé.

Jelikož vzdělávání se v oblasti účetnictví a ekonomie mě naplňuje a chci v tom být co nejlepší, pokračuji se studiem na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích – obor účetnictví a finance.

S účetnictvím v opravdové praxi se ale pomalu začínám setkávat až teď, v Ekonomovi pro lidi, a jsem moc ráda, že se právě zde můžu učit od skvělých a profesionálních lidí, kteří vědí, co dělají. Tomuto oboru se věnuji krátce, ale nemohla jsem si vybrat lépe. Různorodá činnost, která se liší každým klientem a vždy dává smysl nejen nám jako účetním ale i spokojeným zákazníkům.

Chcete se mě na něco zeptat? Kontaktujte mne na sarah@ekonomprolidi.cz.

Anna Roušarová

Jmenuji se Anna a v Ekonomovi pro lidi pracuji jako Junior účetní.

Má cesta k účetnictví začala už když jsem byla malá. Účetních máme spoustu v rodině, ale já si vždy říkala, že by mě tahle práce přece nebavila. Ale už během studia na obchodní akademii AGYS v Pardubicích jsem zjistila, že účetnictví není vůbec špatné, ba naopak.

Jsem organizovaná, vše potřebuji mít podle plánu, což jsou ty správné návyky pro vedení účetnictví našim klientům. Zároveň se ráda vzdělávám, takže je pro mě přirozené sledovat nejnovější legislativu a hledat ta správná a efektivní řešení.

Jsem velmi ráda, že má praxe začíná právě v Ekonomovi pro lidi, kde mám možnost zpracovávat účetnictví pro skutečně různorodé klienty, a tak se setkám s mnoha podnikatelsky i lidsky zajímavými příběhy.

Chcete se mě na něco zeptat? Kontaktujte mne na anna@ekonomprolidi.cz.

Denisa Prouzová

Moje jméno je Denisa a v Ekonomovi pro lidi působím jako pomocná účetní, fakturantka a „rychlá spojka“. Vystudovala jsem ekonomické lyceum v Hradci Králové, kam jsem původně nastoupila kvůli rozšířené výuce angličtiny. Až postupem času jsem přišla na to, co mě skutečně baví – účetnictví a obchod. Ve studiu pokračuji dál na Policejní akademii v Praze, kde se věnuji bezpečnostnímu managementu.

První pracovní zkušenosti jsem získala díky programu Zaměstnaný absolvent, kde si mě Iva vybrala jako stážistku. Právě během stáže jsem objevila, že praxe v tomto oboru je mnohem zajímavější, než by se mohlo zdát. Mimo stáž jsem působila také jako finančně -obchodní asistentka, a naučila jsem se mnoho věcí o administrativní činnosti.

A abych skloubila všechny pracovní a studijní aktivity s koníčky a zájmy (jízda na koni a běh), naučila jsem se trpělivosti a kázni. Věřím, že lidé, kteří se věnují nějakému svému koníčku, jsou úspěšnější i v pracovním životě, protože vědí, že nic není zadarmo a rozumí lépe i úsilí ostatních lidí.

Chcete se mě na něco zeptat? Kontaktujte mne na denisa@ekonomprolidi.cz.

Na co nestačíme sami, na to máme odborníky se specializací. Spolupracujeme s daňovými poradci a odborníky v oborech souvisejících s podnikáním.

Chcete s námi spolupracovat? Kontaktujte nás.
Bezplatně vám poradíme s vaší situací.